Zobacz temat
Zabrzański Team Karpiowy :: ZTK -Nasze Rozmowy :: Luźne Rozmowy
 Drukuj temat
problem z łodzią zanetową
piotr juchnik
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12-11-2013
Początkujący użytkownik

Data rejestracji: 11.10.13

witam w czerwcu tego roku skonstruowałem sobie łódz zanetową ,kadlub zrobilem sam a elektronikę kupilem na allegro wszystko spisywalo sie na piątkę az miesiąc temu wyskoczyl problemAngry Łódka po uplynieciu 50-80 metrów staje wiec daje drążek gazu w pozycje zero znów wloczam gaz i znów plynie ale tylko 3-5 metrów i znów staje i tak kilka razy az przestaje w ogóle reagować na drążek gaz. Przeczytałem już chyba wszystkie fora modelarskie pozyczyłem od kolegi radio jego łódka pływa bez zarzutu wymieniłem dalej to samo, wymieniłem tez wyłocznik i kabel zasilający odbiornik -bo tak radzili na jednym forum też niepomoglo został mi jeszcze regulator napiecia ale to trochę droga inwestycja obawiam sie ze kupie nowy i moze dalej byc to samo a nie chciał bym wydawac pieniedzy nie potrzebnie moze ktos z was mial cos takiego lub słyszał o podobnej usterce Shock wolam o pomoc
piotr juchnik

Krzysztof Goral
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2013
Awatar

Główny administrator

Data rejestracji: 14.01.10

wygląda na to ,że traci ci się zasięg spróbuj dać nadajnik w inne miejsce z dala od silników ,regulatorów i serw...przyklej je najwyżej ( w kadłubie nad linią wody) jak się da.
>>>Catch & Release<<<

Kamil Szlauer
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2013
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 27.01.12

Mi się wydaje że regulator się przegrzewo, spróbuj na sucho na stole puścić łódka na jakieś 15 minut albo dłużej, później sprawdź palcami i oceń czy regulator jest ciepły, powinien być ciepły ale nie aż tak że sie sparzysz, później możesz zostawić łódka włączono i powoli sie oddalać od łódki i zoboczyć czy to nie ma sprawa zasięgu, jakie mosz radio (na kwarce czy 2,4 GHz)? Z jakiego materiału mosz zrobiony kadłub?

piotr juchnik
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2013
Początkujący użytkownik

To co napisal Krzysztof juz robilem wyjolem nawet odbiornik z kadluba i przywiozalem do uchwytu do noszenia nic sie niezmienilo dalej sie zatrzymywala. To musi byc jakis problem z zasiegiem bo jak plywam ludkom przy brzegu to moze plywac i pól godziny regulator jest cieply mozna powiedziec nawet bardzo cieply ale nie gorący radio mam 2,4 GHz ale radio i odbiornik wymienialem na radio kolegi jego ludka plywa normalnie ,regulatora nie moge od niego pożyczyć bo on ma silnik szczotkowy a ja bez.Acha kadlub mam wykonany z żywicy i włókna szklanego. Na bliskiej odleglosci jest ok a potem to wyglonda tak jakby odbiornik przestal sie komunikowac zregulatorem ale nie jest to chyba wina radia i odbiornika skoro to zostalo wymienione SadAngry
piotr juchnik

Dariusz Malmon
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2013
Awatar

Weteran Pisania

Data rejestracji: 15.12.10

Kolego a nie uszkodziłeś anteny tzn nie poluzowało ci się coś albo nie urwało ? miałem ostatnio ten sam problem , złamałem antenę w radiu urwałem plastik z osłony anteny .Okazało się , że w środku zostało troszkę anteny łódka popłynęłana 20- 30m i kapa przemyśl to sprawdz czy nie masz zimnego lutu w radiu albo uszkodzonej anteny .Shock
CARPe-diem

mariusz zielinski
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2013
Użytkownik

Data rejestracji: 24.06.12

napisz pierw co masz za osprzęt itp.silnik,rygle,napięcie,radio/odbiorik?

może masz jakieś zakłucenia-silnik,odbiornik???bo jak piszesz że przy brzegu plywa ile chcesz a na jakies odleglosci traci zasieg to albo zakłucenia albo radio/odbiornik jest do bani???może tez byc za male napiecie na odbiorniku i z metrami zasieg sie traci? sprawdzałes zasieg(200m) na sucho na dworze???przy włączonych silnikach i bez.na samych klapach itp?

napisz cos wiecej o łodce???a jak jestes z okolic rybnika to podjeć na weekend na rybnik to ci to posprawdzam co i jak.

Kamil Szlauer
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2013
Awatar

Użytkownik

Jak do mnie to najbardziej prawdopodobno sytuacja jest tako, ze kolega zlekceważył prawidłowe ustawienie anten z odbiornika względem siebie, możliwe że przez te pora miesięcy jakoś to fungowało (wszystko było nowe i nic nie zakłócało) a teraz naroz zaczło sie coś gryźć ze sobą, kolega jeszcze przekłodoł odbiornik i radio, prawdopodobnie tyz nie zwrócił na to uwagi, przez co był tyn som efekt, Darek tyś ta antyna miol urwano ale ino jedyn dipol, drugi mosz ustawiony przeciwstawnie do kąta (90st), jakbyś nie skrócił długości fali tym urwanym kąskiym kieryn ci brakowoł to by ci wszystko grało (wiym bo som zech to robił heheh), zaroz co poszukom jakie malunki i tu wciepja zeby wszyscy wiedzieli o co chodzi Smile
Edytowane przez Kamil Szlauer dnia 13-11-2013

Kamil Szlauer
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2013
Awatar

Użytkownik

http://www.iccom....Manuel.pdf

Zobocz strona 14, tam jest wszystko fajnie rozrysowane co i jak, dej znać czy pomogło, jak nie to bydymy dalij kombinować...

piotr juchnik
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2013
Początkujący użytkownik

mariusz zielinski napisal ;
może masz jakieś zakłucenia-silnik,odbiornik???bo jak piszesz że przy brzegu plywa ile chcesz a na jakies odleglosci traci zasieg to albo zakłucenia albo radio/odbiornik jest do bani???może tez byc za male napiecie na odbiorniku i z metrami zasieg sie traci? sprawdzałes zasieg(200m) na sucho na dworze???przy włączonych silnikach i bez.na samych klapach itp?

Sprubuje sprawdzic te napiecie na sucho i zobacze co sie bedzie dzialo tylko niewie jakie powinno byc te napiecie i czy powinno z odleglosciom sie zmieniac??
Radio mam http://allegro.pl...31686.html
regulator http://allegro.pl...96766.html
silnik mam bezszczotkowy 25 A
zasilanie mam 2x12V akumulator zelowy

Kolega Kamil opisal ustawienie anten odbiornika ale ja mam tylko jednom anteneFrown
powiem szczeze ze mam male pojecie na temat tej elektroniki zadzwonile do faceta z mikolowa powiedzial ze mam przyjechac przywiesc kadlub a on mi wszystko dobierze no i dobralFrown
piotr juchnik

Sebastian Karasek KARAS
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2013
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 28.06.10

Siema to co napisze może być śmieszne ale spotkała mnie taka sytuacja - posiadaliśmy łódkę od kolegi wszystko było ok nie traciła zasięgu , pływała idealnie , pewnego czasu zaczęło jej odbijać traciła zasięg po przepłynięciu ok 50 m natomiast przy brzegu pływała bardzo dobrze , posprawdzałem wszystkie połączenia , przewody z napięcia i okazało się że traci prąd po drodze od akumulatora. Wystarczyło prze lutować nowe złączki na akumulatorach tak aby napięcie nigdzie nie uciekało Grin i teraz wszystko jest ok , taki drobiazg a narobił kopę problemów Grin
KARAŚ >>>Catch & Release<<<

Krzysztof Goral
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2013
Awatar

Główny administrator

Data rejestracji: 14.01.10

miałem tą sama apkę co ty i 1 sezon śmigała pięknie potem się zaczęło ....miałem identycznie co ty łódka płynęła na jakieś max 50 m i stop okazało się ,że ułamał sie przewód z anteny ( jest w środku plastykowej anteny ) ułamał się na tym przegubie próbowałem zamontować inny ale efekt był podobny zostawiłem ja na pamiątkę ...
>>>Catch & Release<<<

piotr juchnik
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2013
Początkujący użytkownik

wszystko rozumiem ale zeby obydwie aparatury byly uszkodzone skoro ta od kolegi plywa normalnie???? sprubuje obejzec ta antena a jezeli nic nieznajde pomieże te napiecie na sucho ale ile ono powinno wynosic na odbiorniku??? Moze regulator daje zaniskie napiecie i przy dużej odleglosci traci sie zasieg bede miezyl w sobote bo teraz nie mam czasu zreszta bede potrzebowal drugiej osoby zeby powoli oddalała sie z aparatura umuwie sie z kolega od którego mam ta aparatura moze sprubujemy podloczyc moja aparature do jego ludki zobacze co sie bedzie dzialoFrown
piotr juchnik

Kamil Szlauer
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2013
Awatar

Użytkownik

Z regulatora powinno wychodzić 5V, jest tam taki układ (BEC), kiery z twojego napięcia zasilającego 12V dowo na wyjściu 5V i takie powinno być, jak bydzie mało odchyłka czyli kole 4,8 - 5,1V to jeszcze jest ok ale powyżej tego to już nie

piotr juchnik
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2013
Początkujący użytkownik

dzieki za informacje w sobote pomieze na sucho sprawdze antene i napisze co jest grane jezeli nieznajde usterek dalej bede was prosil o rady SmileSmileSmile
piotr juchnik

Piotr Strzempek
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2013
Nowicjusz

Data rejestracji: 05.11.13

Witam czy ma ktoś do sprzedania kadłub do łódki zanętowej ??

Dariusz Malmon
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2013
Awatar

Weteran Pisania

Data rejestracji: 15.12.10

A ile jesteś w stanie dać mam namiary na kolesia co robi barracude koszt koło 600 pln
CARPe-diem

Grzesiek Madej
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 20-11-2013
Nowicjusz

Data rejestracji: 12.12.10

Piotrek. Ja także robiłem samemu łódkę zanętową. Serwa,silnik i regler kupiłem porządny natomiast całą resztę jak najtaniej. Radio mam za 80 zł i po montażu miałem identyczny problem. Wystarczyło wystawić anteny z odbiornika ponad kadłub i całkowita odmiana sytuacji.
Kiedy mierzyliśmy z kolegą jej maxymalne możliwości (ja na brzegu a kumpel na wodzie w łódce), to okazało się że dystans z brzegu na drugi brzeg pod napięciem na Przeczycach nie stanowi żadnego problemu. Dla zobrazowania napiszę że manewrowanie łódką na takiej odległości jest niemożliwe - kumpel z łódki przez telefon podawał mi kierunki jak płynąć. Próbuje wstawić zdjęcie,ale nie wchodzi. Prześlę Ci na priv. Powodzenia.
Edytowane przez Grzesiek Madej dnia 20-11-2013

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09 20,619,307 Unikalnych wizyt