Zobacz temat
Zabrzański Team Karpiowy :: ZTK -Nasze Rozmowy :: Luźne Rozmowy
 Drukuj temat
Regulamin PZW na 2013
Artur Jagla
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 20-11-2012
Początkujący użytkownik

Data rejestracji: 29.06.11

No i wprowadzili ...

http://www.katowi...ice_w_2013

A tak po prawdzie to w du...pie to mam i tak bede wywoził ...

Pozdrawiam Artur

mariusz zielinski
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 20-11-2012
Użytkownik

Data rejestracji: 24.06.12

artu ja tysz to byda mioł w du..pie.chca bur..del to go bedo miec...sami sie go narobili.

najbardziej wku..rwia mnie to ze kazdy wedkarz łowiacy z brzegu ma jakis maly skrawek wody do obłowienia a taki spiningista,trolingowiec obłowi caly zbiornik w kilka godzin i kurde mać czemu on ma wieksze prawa od nas???

Jacek Wasik
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 20-11-2012
Awatar

Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 05.04.09

wprowadzili i co z tego wiadomo jak to będzie wyglądaćPfft Jak tak patrze na ten regulamin to jest jeden pozytyw , z roku na rok przybywa zbiorników z wymiarami ochronnymi.Jeszcze niech wędkarze tych wymiarów przestrzegają a będzie na pewno lepiej.
Jaco1777

Kamil Szlauer
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 20-11-2012
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 27.01.12

No a co z łódką do wywózki? Jest to środek pływający czy nie? Bo tego nie wyszczególnili...

mariusz zielinski
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 20-11-2012
Użytkownik

panowie,czyli teraz moge sobie legalnie pływac po pniowcu czy gzelu i wywozić przynete???bo to ze mogłem wywozic zanete to wiem,ale z tego co zrozumiałem to teraz moge legalnie plywac pontonem po gzelu sondowac i kłasc zestaw prosto z pontonu???

Krzysztof Jaros
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2012
Użytkownik

Data rejestracji: 29.06.09

Witam.
Panowie a nie wydaje Wam się że przepis z uchwały nr 36/2012 który po uchwaleniu w dniu 29.09.2012r. tak już na starcie jest martwy? Czy ja się mylę?
PZW musi bazować na zasadach prawa i zapisach ustaw które ustanowił ustawodawca czyli nasz sejm.
W uchwale zapisano:
II. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wędkowanie ze środków
pływających na zbiornikach:
Pogoria I nr 001, Pogoria III nr 002, Przeczyce nr 004, Łąka nr 005, Dzierżno nr 006,
Dziećkowice nr 009, Chechło-Nakło nr 010, Chechło k/Chrzanowa nr 012, Morawa nr 303, Nieboczowy nr 601, Brzezie nr 642, Odra I, III w polderze nr 007, Buków I , II nr 008, Roszków Bobrowy nr 607, Roszków nr 627.
III. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wędkowanie ze środków
pływających znajdujących się wyłącznie na rybaczówkach przy zbiornikach:
Pławniowice nr 003, Paprocany nr 013, Kozłowa Góra nr 014, Przystań nr 404.
IV. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wywóz zanęt i przynęt z wyłączeniem wód dopuszczonych do wędkowania ze środków pływających wyszczególnionych w pkt. II i III.

Czy ktoś do dnia dzisiejszego określił czym jest model sterowany? Czy to ponton, łódź czy u-bot?
Tego w ustawie nie ma. Więc?
Według mnie zapis który brzmi: dopuszcza się wywóz zanęt i przynęt z wyłączeniem wód dopuszczonych do wędkowania ze środków pływających wyszczególnionych w pkt. II i III. jest chyba zbytnio podkreślany.
Nie widziałem karpiarza z modelem który ma na burtach numery a dodatkowo jego właściciel siedzi na niej i płynie na wodę żeby posiać albo zapodać zestaw.

Taki przepis jeśli ma być twardy to musi być jasny i czytelny - tym razem jest śmieszny.

Kończę ale wiem jedno - nasze żale i pomysły złe i dobre czytają te tzw. betony i wiedzą co zrobić aby nas udupić za kolejny rok.
Tymczasem nie pomyśleli ze ta uchwała to dyskryminacja. Są jeszcze dwa sposoby aby ją prawnie omijać ale w tej kwestii wypada zrobić jedno - spotkać się w jednym miejscu i pokazać ZO Katowice ze myślimy i mamy prawa.

Nie wiem ilu ludzi - wędkarzy musi podpisać papier że uchwała jest niezgodna z prawem, z wieloma przepisami i jest zwykłym dyskryminującym bublem. Może spróbujmy?
Przecież od dawna wiadomo że rzucamy nawet z brzegu powyżej 100 metrów a co za tym idzie - spinningista ma o tym wiedzieć. Ponoć jesteśmy już nowoczesnymi wędkarzami - prawda?
Może to już czas na zmianę RAPR w kwestii odległości aby trolować nie bliżej brzegu jak 150m a karpiarz ma obowiązek oznaczyć swoją strefę wędkowania markerem - jasnym i czytelnym - widocznym z daleka i tyle. Wilk syty i owca cała.

Pozdrówka.

Kamil Szlauer
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2012
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 27.01.12

No i to jest konkretne podejście do tematu Smile

Krzysztof Goral
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 22-11-2012
Awatar

Główny administrator

Data rejestracji: 14.01.10

Kron- profesjonalne podejście do sprawy -i to mnie się podobaGrin
>>>Catch & Release<<<

Bartek Calkosz
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 23-11-2012
Awatar

Początkujący użytkownik

Data rejestracji: 28.06.12

witam. przeczytajcie sobie ten post http://www.carppa...lxl5xcxll+

Szymon Porwol
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2012
Awatar

Początkujący użytkownik

Data rejestracji: 21.03.11

Po weekendzie na zrzucie jestem jednego zdania JPZW jebać polski związek wędkarski . Kłusole w kanale całą noc siedzieli po licznych telefonach od kolegi do Straży nikt nie raczył zareagować . Spinningiści na łódkach zaczepiali nasze żyłki co chwile a z tego co wiem to majom zakaz podpływania pod zrzut . Ale na drugi dzień przyszła zajebista kontrola i doczepili się do nas , kolega dostał sąd koleżeński za wywózkę łódką zdalnie sterowana bez pozwolenia ... normalnie zaraz by cza było ogłuszyć i na suma może tylko taki pożytek z tego by był ...

Arnold Switalik
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2012
Użytkownik

Data rejestracji: 14.07.09

Szymon Porwol napisał/a:
Po weekendzie na zrzucie jestem jednego zdania JPZW jebać polski związek wędkarski . Kłusole w kanale całą noc siedzieli po licznych telefonach od kolegi do Straży nikt nie raczył zareagować . Spinningiści na łódkach zaczepiali nasze żyłki co chwile a z tego co wiem to majom zakaz podpływania pod zrzut . Ale na drugi dzień przyszła zajebista kontrola i doczepili się do nas , kolega dostał sąd koleżeński za wywózkę łódką zdalnie sterowana bez pozwolenia ... normalnie zaraz by cza było ogłuszyć i na suma może tylko taki pożytek z tego by był ...

Wg mnie zeby wymagac przestrzegania regulaminu od kogos najpierw trzeba zaczac od siebieSmile
No kill!!!Zywcem na grillSmile

Szymon Porwol
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2012
Awatar

Początkujący użytkownik

Data rejestracji: 21.03.11

ale nasze łamanie szkody nikomu nie robi ......

Arnold Switalik
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2012
Użytkownik

Data rejestracji: 14.07.09

Jest to bardzo niesprawiedliwe dla uczciwych karpiarzy...Jedni placa jakies tam pieniadze zeby moc lodka wywiesc inni nie wywoza bo jest to im kompletnie niepotrzebne albo maja potrzebniejsze wydatki a jeszcze inni lamia regulaminSmile
No kill!!!Zywcem na grillSmile

Blazej Wojtczak
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2012
Użytkownik

Data rejestracji: 12.12.11

Z tymi opłatami na Rybniku za model to też jakaś paranoja. Weźmy osobę która mieszka np w Wielkopolsce, raz do roku sobie przyjeżdża na Rybnik i żeby mógł sobie wywieść musi zapłacić dodatkowe 200 zł..? Śmiech na sali Shock

mariusz zielinski
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2012
Użytkownik

a nie ma czasem juz opłat jednodniowych??kaś mi sie o uszy obiło???

Grzegorz Salata WOLKER
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2012
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 19.04.09

Jakie opłaty by nie były jak dla mnie to jest rozbój w biały dzień. O ile mi wiadomo to PZW przez X lat nic na tym zbiorniku nie robiło teraz położyło na tej wodzie swoje łapy i chce na tym zarobić, nie dość żeby tam łowić to trzeba zrobić opłatę to jeszcze za używanie modelu osobna opłata i to jaka Shock a kto kupuje modele do wywózki i ich używa wędkarz z sprężyną, spiningista, nie karpiarze no ale my jesteśmy bogaci więc trzeba durni wycyckać. Teraz jeszcze ten nowy regulamin który utrudni życie wiadomo komu. PZW Katowice nie liczy się z nami w ogóle i ma nas głęboko w d...e. Więc ja ich też Grin
Koleżeński Klub Karpiowy "No Kill"

Krzysztof Goral
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2012
Awatar

Główny administrator

Data rejestracji: 14.01.10

8 lat mam opłacony Rybnik o od tamtego roku coraz częściej widzę wędkarzy którzy wkładają sprężyny ,koszyki i wywożą , co do opłaty to fakt łoją jak cholera .Ja osobiście opłacam łódkę na Rybniku ,ale łezka się kręci jak trzeba z 200 zł wyskoczyć za kawałek papierka ,jak nie opłacisz to znów strach wywozić bo w każdej chwili mogą podejść i lipa... a łódka 200 m od brzegu.
>>>Catch & Release<<<

Marcin Herman
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 16-12-2012
Nowicjusz

Data rejestracji: 22.11.12

Witam. Byłem dzisiaj w swoim Kole na zebraniu sprawozdawczo -wyborczym i była zadyma odnośnie tego zakazu wywożenia zanęt i przynęt. Odniosłem wrażenie że Okręg ma w dupie karpiarzy bo mamy chore zasady złów i wypuść. Na pytanie dlaczego największe zbiorniki obejmuje ten zakaz delegat Okręgu nie potrafił mi odpowiedzieć. Dowiedziałem się jeszcze że podobno wywózka na tych zbiornikach będzie dozwolona w porach nocnych ale wszystko zależy od tego czy spiningiści nie zechcą łowić w nocy !. Dochód Okręgu to ok 4 mil zł rocznie na zarybienia idzie ponad 3 mil z czego 70 % zarybiane jest karpiem.
To powiedźcie mi kto płaci składki ? spiningiści ? Panowie i Panie to jest jawna dyskryminacja!

Mariusz Nowak
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2012
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 13.04.09

http://www.katowi...ice_w_2012

Mariusz Nowak
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2012
Awatar

Użytkownik